Neler yeni

Haber Heung-Min Son, Güney Kore'de 4 hafta askerlik yapacak

Pikachu

1903
Yönetici
Tottenham'ın Güney Koreli yıldızı Heung-Min Son, ülkesindeki yasalar gereği zorunlu askerlik görevini yerine getirmezse hapis cezası alacaktı. Bu nedenle nisan ayı içerisinde askere gitmeye karar veren Son, 4 ay askerlik yapacak. Gelen bilgilere göre ise Son'u askerde zorlu günler bekliyor çünkü Güney Kore bu konuda işleri oldukça sıkı tutuyor.

Güney Koreli oyuncu Heung-Min Son, ülkesinde askere gidecek. 21 aylık zorunlu askerliği, Asya Oyunları'nda Güney Kore Milli Takımı'yla altın madalya kazandığı için 4 haftaya düşürülen Son, nisan ayı içerisinde birliğine teslim olacak.

Reuters'ın haberine göre ise Güney Kore Deniz Piyade Teşkilatı'nda görev yapan bir yetkili Son'un muhtemel eğitimleri hakkında konuştu.

Heung-Min Son, askerde gaz maskesi takacak, nişan almayı öğrenecek, 30 kilometrelik yürüyüşler yapacak ve fiziksel dövüş hareketleri öğrenecek. İşte yetkiliye göre 4 haftalık eğitim planı:

''Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer eğitim görecek. Bunları yaparken sürekli gaz maskesi takacak. Askerliğin en zor kısmı bu olacak.
Nişan almayı öğretecekler. Eğer askere gidiyorsan ateş etmeyi öğreneceksin. Gaz maskesi içinde nefesini tutacak ve nişan alacak. Bunu aynı zamanda kalabalık bir grup içinde yapacak. Hiç kolay bir şey değil
.
40 kilo ağırlığında bir ekipmanı olacak ve bununla birlikte 30 km boyunca yürüyecek. Bazı zamanlarda bu ağırlık düşebiliyor. Antrenmanların zorluğuna ve başınızdaki komutana bağlı olacak. Ama aşağı yukarı bu ağırlıklar olur.''

Heung-Min Son, mayıs ayında terhis olacak ve İngiltere’ye döndüğünde tedbir amacıyla 2 hafta karantinada tutulacak.
 
Üst